
De toegang tot medische zorgen en tot kwalitatieve gezondheidsdiensten verbeteren
Tunesië bevindt zich op dit ogenblik in een overgangsfase naar de democratie. Dokters van de Wereld heeft in juni en juli 2011, en ook in januari 2012, een terreinstudie verricht in de regio van Gafsa – een zone die socio-economisch onderontwikkeld is – en wil op basis hiervan de toegang tot kwalitatieve gezondheidszorg verbeteren.
Het project wil vooral verandering brengen in het beheer van het gezondheidssyteem, dat momenteel verticaal opgebouwd en enorm verzuild is. De teams willen de Tunesische samenleving begeleiden in een democratische heropbouw en haar helpen methodes te ontwikkelen om – via participatie – het gezondheidssysteem te verbeteren en een een geslaagde overgang op lange termijn te verzekeren.
Activiteiten
In 2011 en in begin 2012 heeft DvdW drie exploratiemissies uitgevoerd om de mogelijkheden tot samenwerking met de lokale autoriteiten en met de internationale organisaties die ter plaatse actief zijn te onderzoeken.
Dokters van de Wereld plant in de loop van dit project verschillende activiteiten op lokaal en regionaal niveau :
het systeem van verloskundige zorgen steunen en versterken ;
een reorganisatie voorstellen van het systeem van gezondheidszorgen in de regio ;
een analyse maken van de kwetsbare niches.
Vooruitzichten
Afhankelijk van de financiering zullen de activiteiten, die voor een periode van 18 maanden gepland zijn, starten in de loop van 2012.
Begunstigden
DvdW wil met deze actie 341.600 mensen bereiken die in het gouvernoraat van Gafsa leven, meer bepaald de 92.223 vrouwen die verzorgd worden in de materniteit van Gafsa










5 laatste infos